Co słychać

w świecie Królowej Nauk

Obóz matematyczny.

W dniach 9 - 13 października 2017r. wyjeżdżamy na obóz matematyczny do Cetniewa. Plan obozu przedstawia się następująco:

Program Obozu Matematycznego Cetniewo 2017

 9- 13 października 2017 r.

9 października - poniedziałek

  • 10.15   - zbiórka w holu dworca Gdynia Gł.(uczestnicy sami kupują bilety w obie

                      strony)

  • 10.35 - wyjazd do Władysławowa
  • 11.21 - przyjazd do Władysławowa
  • 12.00 - przyjście  na miejsce zakwaterowania i zakwaterowanie
  • 13.00 - basen
  • 14.00 - obiad
  • 15.00 – Warsztaty I -   I Konkurs Matematyczny Wojciech Tomalczyk i Witold Zakrzacki
  • 18.30 – kolacja
  • 19.30 – sala gimnastyczna
  • 22.00 - cisza nocna

10 października - wtorek

  • 7.30 - pobudka
  • 8.00 – śniadanie
  • 9.00 –  Warsztaty II - omówienie zadań – Wojciech Tomalczyk i Witold Zakrzacki
  • 10.00 -  Warsztaty III – II Konkurs Matematyczny -   Wojciech Tomalczy i Witold Zakrzacki                       
  • 13.15 – basen                                   
  • 14.15 – obiad
  • 15.00 – 18.45   Warsztaty IV - Wykłady
  • 15.00 – 15.45 „Tożsamość Eulera” Jakub Bober 3mo
  • 16.00 – 16.45 „Wyznacznik macierzy i tw. Kirchoffa”- Kacper Kluk 3mo
  • 17.00 -17.45 „Dwustosunek i biegunowe” Dominik Gulgowski 3mo
  • 18.00 – 18.45 – „Quasi kwadraty” – Paweł Sawicki 3mo
  • 19.30 - sala gimnastyczna
  • 21.00 – Warsztaty V –Turniej brydżowy
  • 23.00 - cisza nocna

11 października -środa

  • 7.30 - pobudka
  • 8.00 – śniadanie
  • 9.00 - Warsztaty VI - omówienie zadań – Wojciech Tomalczyk i Witold Zakrzacki
  • 10.00 – Warsztaty VII - III Konkurs Matematyczny Wojciech Tomalczyk i Witold Zakrzacki
  • 13.15 – basen
  • 14.15 – obiad
  • 15.00 – 18.45 Warsztaty VIII – Wykłady
  • 15.00 – 15.45 „Zasada indukcji w zadaniach olimpijskich”  Witold Zakrzacki
  • 16.00 – 16.45 „Tw. Minkowskiego i sumy kwadratów”Franciszek Szarwacki 3mo
  • 17.00 – 17.45 „Geometria kombinatoryczna” – Kacper Walentynowicz 3mo
  • 18.00 – 18.45 „Zastosowanie wzorów Viete,a dla układów równości” – Albert Strebejko 3mo
  • 18.45 – kolacja
  • 19.30 - sala gimnastyczna
  • 21.00 – zajęcia własne
  • 22.00 - cisza nocna

12 października - czwartek

  • 7.30 - pobudka
  • 8.00 – śniadanie
  • 9.00 – 10.00 – Warsztaty IX – omówienie zadań – Wojciech Tomalczyk i Witold Zakrzacki
  • 10.00 - Warsztaty X – IV Konkurs Matematyczny Wojciech Tomalczyk i Witold Zakrzacki                                                                                                      
  • 13.15 – basen
  • 14.15 – obiad
  • 15.00- 17.00 – Warsztaty XI – Wykłady
  • 15.00 – 15.45 – „Twierdzenie Frobeniusa” Szymon Dobecki
  • 16.00 – 16.45 – „Okresowość ciągów rekurencyjnych” Fryderyk Wiatrowski 3mo
  • 17.00 – 17.45 – „Nierówności” Damian Burczyk 3mo
  • 18.00 - kolacja
  • 19.00 – sala gimnastyczna
  • 21.00 – zajęcia własne
  • 22.00 – cisza nocna

  

13 października – piątek

  • 7.30 – pobudka
  • 8.00 – śniadanie
  • 8.30 – pakowanie i odbieranie pokojów
  • 9.20 – wyjście z ośrodka
  • 9.58 – wyjazd do Gdyni
  • 10.44 -  przyjazd do Gdyni

 

 

 

© XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta