Aktualności liceum

czyli, co w trawie piszczy

Zebranie z rodzicami

Zapraszamy na spotkanie nauczycieli i wychowawców z rodzicami, które odbędzie się 15.05 (środa) o godz 17:00.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „Z FRANCJĄ MI DO TWARZY”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Frankofonii 2019, odbył się konkurs „Z Francją mi do twarzy”, polegający na spersonalizowaniu swojego T-shirta własnym motywem grafiki, dotyczącym Francji, wykonanym dowolną techniką: rysunek, zrobiony własnoręcznie nadruk, haft,…
Jury w składzie: R. Dombrowska oraz Katarzyna Neyman-Kulczyńska przy ocenie prac konkursowych wzięły pod uwagę zgodność prac z tematem konkursu, oryginalność i pomysłowość oraz walory artystyczne i estetyczne prac. Po burzliwych obradach przyznano 2 nagrody główne dla Julii Jurewicz za zajęcie I miejsca oraz Julii Granowskiej (II miejsce). Jednocześnie, jury postanowiło przyznać 2 wyróżnienia dla Kai Kędzioł oraz dla Natalii Kozłowskiej. Félicitations!

Ranking Waszaedukacja.pl

Miło jest nam poinformować, że według najnowszego rankingu szkół średnich przygotowanego przez portal WaszaEdukacja.pl, XX LO zajęło trzecie miejsce wśród najlepszych liceów w Gdańsku.
Oto link do rankingu:
https://waszaedukacja.pl/ranking/gdansk/licea

KOMUNIKAT

Drodzy Uczniowie!
Dyrektor informuje, że zakończenie roku szkolnego dla klas trzecich odbędzie się dzisiaj (piątek) 26.04.2019 r. o godz 13:00.
Bardzo proszę aby do godz. 13 rozliczyć się z biblioteką.

KOMUNIKAT

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!
Dyrektor informuje, że od 26.04.2019 r. (piątek) zajęcia wszystkich klas odbywają się według planu.

KOMUNIKAT

Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie!
Dyrektor informuje, że w związku ze strajkiem nauczycieli, klasyfikacja klas trzecich została przedłużona do 25 kwietnia 2019 r.

Komunikat

Szanowni Rodzice! Drodzy Uczniowie!

W związku z brakiem aktywnych nauczycieli i koniecznością w pierwszym rzędzie zabezpieczenia egzaminu gimnazjalnego zwracam się z prośbą o nieprzychodzenie do szkoły do czasu odwołania strajku lub innego komunikatu. Jednocześnie przekazuję informację, że po zakończeniu strajku dokumentacja w dzienniku zostanie poprawiona i z tego tytułu uczniowie nie będą mieli żadnych nieobecności.

Z poważaniem
Dyrektor ZSO nr 12 Bożena Kondratiuk

Komunikat

Dyrektor ZSO nr 12 w Gdańsku informuje, że uczniowie, którzy przebywają w szkole mają zapewnioną opiekę. Odbywają się zajęcia dydaktyczne lub wychowawczo - opiekuńcze prowadzone przez 6 nauczycieli.

LXX Olimpiada Matematyczna - finał.

Serdecznie gratuluję naszemu pierwszemu Laureatowi Olimpiady Matematycznej, Miłoszowi Kasakowi, który zdobył nagrodę stopnia trzeciego. Uzyskał szósty wynik wśród 141 finalistów !!!
Dziękuję za pracę i wytrwałość przez trzy lata wspólnej edukacji.

Szymon Dobecki

Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Francuskiej

3 kwietnia 2019 r., nasza uczennica Karolina Magnuszewska zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Francuskiej, organizowanym przez ZSO w Nidzicy przy współpracy Nidzickiego Ośrodka Kultury, w ramach Ogólnopolskiego Spotkania z Kulturą Francuską.
Karolina, pod opieką p. R. Dombrowskiej i p. R. Cyrty, przygotowała dojrzałe i emocjonalne interpretacje utworów z repertuaru Barbary i Serge’a Gainsbourga, oczarowując jury i publiczność w nidzickim zamku. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów artystycznych !!!

© XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta