1998/1999

1998/1999

Szkoła zaprezentowała nową, wzbogaconą ofertę edukacyjną, zarówno jeśli chodzi o profile klas, jak i bogatszą ofertę językową.
Utworzenie stanowiska pedagoga szkolnego – funkcji tej podjęła się mgr Małgorzata Wawro.
9 listopada miał miejsce program „Nie narkotykom”, z udziałem międzynarodowej grupy aktorów International Artists Variety Schools, przygotowany przez Andrzeja Ziółkowskiego.
Obchody Roku Mickiewiczowskiego zostały uczczone przygotowanym przez młodzież klasy II c spektaklem „Lilie dawniej i dziś”, pod kierownictwem mgr Ewy Koturbasz.
Działalność rozpoczęło Szkolne Koło Teatralne, którego powstanie zainicjowała mgr Monika Kuczyńska. Pierwszym owocem pracy był spektakl „Narodziny nadziei”. W maju odbyły się dwie inscenizacje Koła Teatralnego: „Bańki są jak marzenia” oraz „Słowa, dźwięki, obrazy”, w których zostały zaprezentowane wiersze, slajdy i muzyka uczniów XX LO.
XX LO włączyło się w integracyjny program Sokrates Comenius - wizyta mgr Anny Rink i Andrzeja Ziółkowskiego w Bukareszcie, współpraca ze szkołami z Niemiec, Włoch, Rumunii, a także realizacja projektów „Życie szkoły w Europie” i „Dojrzewanie”. Koordynatorem programu została mgr Ewa Koturbasz.
W marcu uczniowie Piotr Gutkowski, Jan Płaczkowski, Jonasz Wójcik zostali laureatami konkursu WYGRAJ INDEKS organizowanym przez Wydział Chemii PG. Ich przygotowanie nadzorowała mgr Teresa Rekowska.
W maju 1999 roku ruszyła budowa hali sportowej.
Adam Michalak został nominowany na reprezentanta Polski na Mistrzostwa Świata Smoczych Łodzi, które odbyły się w dniach 26-29.08.1999r. w Nottingham.

© XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta