2002/2003

2002/2003

Po reformie edukacji szkoła przekształca się w nowe 3-letnie liceum.
27 września - I Zjazd Absolwentów z okazji X-lecia szkoły. Zjazd rozpoczął się mszą świętą koncelebrowaną przez księdza arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego w kościele Bożego Ciała na Morenie. Organizatorami zjazdu byli absolwent Piotr Strojnowski oraz dyrektor Bożena Cichocka.
25 - 26 października - IV Zjazd Klubu Herbertowskich Szkół w Warszawie z udziałem delegacji pod kierunkiem mgr Ewy Koturbasz i mgr Urszuli Korowickiej.
3- 4 listopada - uczniowie mgr Anny Rink wzięli udział w warsztatach teatralnych Teatru Improwizacji z Monachium.
9 listopada – „Dzień bez papierosa” pod hasłem „Żyj bez dymu”.
5 grudnia - inscenizacja multimedialna „Liście” (obrazy Zuzanny Dominiak z IIb) przygotowana przez „Koło wszelkiego tworzenia”.
18 marca - szkolny konkurs recytatorski „Świat to jest ogrom niezbadany”, przygotowany przez mgr Ewę Koturbasz.
Przedstawienie teatralno – muzyczne „ Z czego się śmiejecie” pod kierunkiem mgr Aleksandry Gołuńskiej.
Klasa Id (wychowawczyni mgr Aleksandra Gołuńska) wygrała w Konkursie Wiedzy o Gdańsku wycieczkę do Karlskrony. Uczniowie urządzili kiermasz zrobionych przez siebie ciast, a zyski oddali domowi dziecka. Sponsorem wyjazdu była Gazeta Wyborcza, niespodzianką imprezy - pobyt w redakcji „Blekinge Lans Tindnig”.
W ramach Dni Otwartych Szkoły odbyły się pokazy humorystycznych scenek w języku niemieckim przygotowane przez mgr Magdę Dumińską-Róg i mgr Annę Rink.
28 marca - gościem XX LO był polski aktor Jerzy Kamas.
I miejsce w Mistrzostwach Gańska Szkół Ponadgimnazjalnych w koszykówce chłopców zajęła drużyna treowana przez mgr. Walentego Michalaka.
Odbyła się polsko- niemiecka wymiana młodzieży. W marcu nasi uczniowie wyjechali do Meppen, w czerwcu gościliśmy młodzież niemiecką u nas. Punktem ciężkości tych spotkań była recytacja wierszy Zbigniewa Herberta w języku polskim i niemieckim. Organizatorką wymiany była mgr Anna Rink. Udział wzięła także dyrektor Bożena Cichocka, która między innymi także wystąpiła na scenie z recytacją wiersza „Do Ryszarda Krynickiego- list”.
Pożegnanie absolwentów - wyróżnienie za wybitne osiągnięcia w nauce i tytuł Primus Inter Pares otrzymał Jacek Wielich.

© XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta