2006/2007

2006/2007

Wrzesień - wymiana polsko-niemiecka. Przyjazd uczniów i nauczycieli z Meppen.
28 września – „Dzień Języków Obcych” - przybliżenie kultury i obyczajów różnych krajów.
14 listopada - zajęcie drugiego miejsca w finale konkursu teatralnego w Nadbałtyckim Centrum Kultury „Żyj z Pasją” za spektakl przygotowany przez grupę teatralną pod kierunkiem pana Roberta Cyrty „Znaki czasu”.
29 listopada – spotkanie autorskie z Marylą Hempowicz.
1 grudnia – koncert rockowy z udziałem zespołów rockowych i młodzieży z całego Trójmiasta.
Świąteczna loteria charytatywna organizowana przez klasę I c pod opieką wychowawczyni Aleksandry Rachoń.
2 grudnia odbyła się cykliczna impreza integracyjna „Z Mikołajem na sportowo”. Sponsorem imprezy był I Inspektorat PZU w Gdańsku.
15 grudnia – obchody rocznicy „Grudnia 70”; udział przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego z pocztem sztandarowym pod opieką p. Roberta Cyrty w uroczystościach pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców.
Styczeń - oddanie do użytku wyremontowanej sali audiowizualnej z nowoczesnym wyposażeniem kinowym.
Marzec – wyjazd uczennic Małgorzaty Meiny i Katarzyny Grochowieckiej pod opieką Anny Rink na międzynarodowe spotkanie do Lubeki. I miejsce reprezentacji siatkarzy XX LO w V Otwartym Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Dyrektora GOKF.
16 kwietnia – 22 kwietnia - wyjazd 27 uczniów oraz mgr Anny Rink i mgr. Roberta Cyrty do Meppen w ramach wymiany młodzieży.
Czerwiec – rewizyta uczniów niemieckich w Gdańsku.
Czerwiec – Jantar - III Marszobieg terenowy dla osób niepełnosprawnych umysłowo i ruchowo z województwa pomorskiego, zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego i uczniów „dwudziestki”.
23-28 sierpnia nauczyciele XX LO: Ewa Koturbasz, Anna Rink, Robert Cyrta, Henryk Dołasiński i Paweł Kikolski wyjeżdżają do Niemiec, by z nauczycielami niemieckimi pracować nad scenariuszem do wspólnego przedstawienia na temat polsko- niemieckiej historii.

© XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta