2007/2008

5 września – zbiórka pieniędzy wśród rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów dla chorej uczennicy Ani z klasy trzeciej.
9 – 13 września - polsko-niemiecka wymiana młodzieży; początek prac nad nowym projektem teatralnym.
18 – 19 września – udział delegacji w VIII Zjeździe Klubu Herbertowskich Szkół w Częstochowie, z udziałem dyrektor Bożeny Cichockiej i mgr. Henryka Dołasińskiego.
28 września – „Dzień Języków” zorganizowany przez nauczycieli języków obcych i uczniów pod kierunkiem mgr Marzeny Chomziuk.; współudział mgr Katarzyny Neumann.
12 października - program z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej przygotowany przez nauczycieli pod kierunkiem mgr. Wojciecha Stępniaka; w zespole muzycznym ponadto wystąpili: mgr Magda Szulist, mgr Paweł Kikolski, mgr Anna Rink.
26 października - uroczystość XV–lecia szkoły – II Zjazd Absolwentów.
14 - 15 listopada – Światowy dzień bez papierosa (akcja profilaktyczna przygotowana dla rodziców i uczniów przez pedagog Małgorzatę Wawro).
1 grudnia - cykliczna impreza integracyjna „Z Mikołajem na sportowo”.
Grudzień – akcja „Gofry” zorganizowana przez klasę If pod kierunkiem mgr Hanny Stochowicz-Konopko – dochód przeznaczony na Dom Dziecka przy Jaśkowej Dolinie.
Styczeń – różnorodne warsztaty dla klas I i II (tematy: komunikacja, stop narkotykom, pułapka reklamowa, negocjacje, nie pal – nie warto, zaburzenia odżywiania, aborcja).
Wystawa „Niemcy w oczach młodych Polaków” oraz konkurs wiedzy o Niemczech – koordynatorką mgr Katarzyna Neumann.
Wystawa plastyczna – „Nauczyciele XX LO w promieniach słońca” – przygotowana pod nadzorem mgr Katarzyny Neumann.
17 marca – inauguracja Roku Zbigniewa Herberta przedstawieniem teatralnym „Proces, czyli raport z oblężonego miasta”, na podstawie wierszy Zbigniewa Herberta w czasie „Dni otwartych szkoły”.
Kwiecień - wymiana młodzieży polsko-niemieckiej, ostateczne próby przed przedstawieniem teatralnym – wyjazd do Meppen z mgr Katarzyną Neumann
i mgr. Robertem Cyrtą.
53 Ogólnopolski konkurs recytatorski – turniej jednego aktora – prezentacja monodramu na podstawie wierszy Zbigniewa Herberta (autorstwo i wykonanie mgr Robert Cyrta) na wszystkich etapach konkursu: eliminacje rejonowe w Gdańsku, eliminacje miejskie w Gdańsku, finał wojewódzki w Sopocie, finał ogólnopolski w Słupsku.
21 – 25 kwietnia – tydzień tolerancji pod kierunkiem pedagog Małgorzaty Wawro (warsztaty, spotkania, prezentacje klas, pokaz filmu „Niebieskoocy”, koncert).
Kwiecień - konkurs kulinarny pt. „Smaki kuchni francuskiej” zorganizowany przez mgr Magdalenę Szulist i mgr Renatę Orłowską we współpracy z Uniwersytetem Gdańskim.
Dyrektor Bożena Kondratiuk uczestniczyła w uroczystości z okazji Roku Zbigniewa Herberta w Warszawie – Narodowy Bank Polski wydał jubileuszową monetę, aktorzy zaprezentowali spektakl na podstawie utworów poety.
Czerwiec – Jelitkowo - V Marszobieg terenowy dla osób niepełnosprawnych umysłowo
i ruchowo z województwa pomorskiego.
16 - 20 lipca - udział młodzieży pod kierunkiem mgr. Roberta Cyrty w Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Ulicznych i Plenerowych „FETA 2008” w Gdańsku