2010/2011

2010/2011

Wrzesień – polsko-niemiecka wymiana młodzieży z Meppen; w programie było wspólne uczestnictwo w uroczystościach 71 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej; przedstawiciele młodzieży polskiej i niemieckiej zostali zaproszeni przez kancelarię prezydenta Bronisława Komorowskiego do towarzyszenia mu przy składaniu wieńca pod pomnikiem Obrońców Westerplatte (przygotowali i koordynowali mgr Anna Rink oraz mgr Wojciech Stępniak);
Wrzesień – udział klasy IIIf wraz z opiekunem mgr. Danielem Łumiankiem w urczystościach na Westerplatte, w rocznicę wybuchu wojny.
Październik – „otrzęsiny” klas pierwszych zorganizowane przez klasę IIc pod kierunkiem mgr Katarzyny Neumann, połączone z koncertem rockowym.
Uczniowie klasy biologiczno-chemicznej uczestniczyli w wykładach na Wydziale Chemii UG z elektrochemii i kwantowego modelu atomu przygotowanych dla nich przez
dr. Henryka Myszkę pod opieką mgr Teresy Rekowskiej.
Październik – akcja „Dzień bez papierosa”, przygotowana przez pedagog Małgorzatę Wawro.
Listopad – szkolny „Dzień Języków Obcych” przygotowany przez młodzież pod kierunkiem mgr Magdaleny Szulist, mgr Renaty Orłowskiej, mgr Katarzyny Neumann.
Listopad – uczestnictwo młodzieży pod kierunkiem mgr. Jarosława Chabaja w spotkaniu zorganizowanym w ramach „Urodzin świetlicy Krytyki Politycznej”.
Listopad – spotkanie młodzieży w bibliotece szkolnej z profesorem Januszajtisem.
Listopad i grudzień – nauczyciele wychowania fizycznego współorganizowali pod kierunkiem mgr Małgorzaty Traczuk turniej „ Szkoła bez nudy i nałogów – Euro 2012”. Impreza pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska i policji.
Grudzień – akcja oddawania krwi przez młodzież pod hasłem „Nie bądź żyła – oddaj krew!”, zorganizowana przez uczennice klasy IIId – Justynę Jans i Magdalenę Szczepińską.
Grudzień – warsztaty dla klas trzecich na temat HIV/AIDS, połączone z konkursem wiedzy na ten temat, którego zwycięzcą został Kacper Orłowski z klasy IIIc.
Grudzień – odbyła się 10 cykliczna impreza „Z Mikołajem na sportowo” dla osób niepełnosprawnych z województwa pomorskiego; przy organizacji pracowało 38 wolontariuszy – uczniów naszej szkoły, pod opieką mgr Elżbiety Kuchty, mgr Małgorzaty Traczuk i mgr Małgorzaty Tymańskiej. W zabawie udział wzięły 134 osoby.
Styczeń – mgr Monika Kuczyńska-Barczewska brała udział wraz z młodzieżą w szkolnym koncercie muzyczno-wizualnej improwizacji, w którym wystąpili Andrzej Kędzierski i Marzena Sikała; po koncercie odbyły się zajęcia warsztatowe, których celem była próba połączenia tekstu z muzyką i obrazem.
Styczeń - mgr Monika Kuczyńska-Barczewska we współpracy z mgr Małgorzatą Wawro zorganizowała poetyckie spotkanie połączone z warsztatem, w czasie którego uczniowie szkoły - piszący teksty poetyckie, tworzący wizualizacje oraz grający na instrumentach - próbowali poprzez improwizację połączyć tekst z muzyką i obrazem; gościem spotkania był Tomasz Lipski, który zaprezentował własne wiersze w połączeniu z autorską muzyką.
Luty – uczennica klasy IIID Anna Dziemianko, pod opieką mgr. Leszka Szabłowskiego, została laureatką Konkursu Wiedzy O Unii Europejskiej, wygrywając wyjazd do Brukseli.
Kwiecień - polsko-niemiecka wymiana młodzieży. Uczniowie XX LO wyjeżdżają do Meppen.
Kwiecień - mgr Anna Rink zorganizowała spotkanie uczniów klas II ze stypendystą Fundacji Fahrenheita Wiktorem Olszowym, który opowiadał o możliwościach podjęcia studiów w Niemczech.
Czerwiec – Jelitkowo - VIII Marszobieg terenowy dla osób niepełnosprawnych umysłowo i ruchowo z województwa pomorskiego.
5-7 czerwca 2011 - udział dyrektor Bożeny Kondratiuk i mgr. Daniela Łumianka w I Kongresie Polskiej Nauki w Warszawie „Entuzjaści nauki".
Organizowana przez mgr Annę Rink od 1998 roku polsko-niemiecka wymiana młodzieży otrzymuje wyróżnienie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i Prezydenta RFN Christiana Wulffa. 17 czerwca po odebranie wyróżnienia udają się do Berlina dyrektor Bożena Kondratiuk i mgr Anna Rink. Towarzyszą im mgr Ewa Koturbasz i mgr Robert Cyrta.

© XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta