XI Wojewódzki Konkurs Dziennikarski „Dziennikarstwo Obywatelskie” (2014 r.)
I miejsce w kategorii reportaż – Katarzyna Wojciechowska kl. IId
II miejsce w kategorii reportaż – Katarzyna Pokora kl. IId
I miejsce w kategorii artykuł – Agata Armatowska kl. IId
II miejsce w kategorii felieton – Paulina Trzeciak kl. IIId
Gratulujemy uczniom i ich opiekunowi pani Monice Barczewskiej-Kuczyńskiej.

maj - czerwiec

Maciek Grybko z I B WYGRAŁ Ogólnopolską Olimpiadę Przedmiotów Ścisłych - Sowa Matematyczna. Rywalizował z ok. 4000 uczniów. W nagrodę otrzymał notebook-a. Gratulacje.

Szymon Bień Bieńkowski z klasy I E należy do drużyny Ośrodka Twórczej Psychoedukacji DAMB, która zdobyła mistrzostwo świata w XXXV Światowych Finałach Odysei Umysłu. Mistrzostwa odbyły się w Ames USA Yowa State University. Grupa, w której brał udział
nasz kolega, pokonała 42 drużyny z całego świata. Gratulujemy.

img 0808 resize

1. Dojście do etapu etap centralnego, finałowego Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego. W Olimpiadzie wzięło udział 6444 uczestników.
2. Zajęcie 11 miejsca w kraju w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Fox” organizowanym pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (kategoria - II-III kl. szkoły ponadgimnazjalne).

Marcelina zdobyła 120,75 pkt ; wynik został sklasyfikowany wg. skali staninowej i osiągnął stanin IX - najwyższy w skali całego kraju. Do tej pory w konkursie wzięło udział ponad350 tys. uczniów z Polski oraz ze szkół z polskim językiem nauczania z Czech.
3. Uzyskanie bardzo wysokiego wyniku w ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym SYNAPSA Expert z języka angielskiego uzyskując wynik procentowy 95 . Wyniki 10 najlepszych uczniów w kraju mieściły się w zakresie od 98,67% (miejsce I) do 96,57 % (miejsce 10).

luty 2014

Gratulujemy uczniom Jakubowi Żuralskiemu, Jaśminie Przybysz, Kamilowi Grabowskiemu,
Marcinowi Kołpakowi, Maciejowi Grybko i Łukaszowi Tomaszewskiemu dotarcia do finału
X Pomorskiego Konkursu Matematycznego.

Gratulacje dla Jakuba Żuralskiego z kl. I B, który dostał się do II etapu olimpiady matematycznej.

Gratulujemy Marcelinie Juszko i Jakubowi Żuralskiemu przejścia do centralnego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego sponsorowanej przez Społeczną Akademię Nauk wraz z marką Clark University oraz Oxford University Press.

wrzesień 2013
Olbrzymi sukces ucznia naszej szkoły Jana Orszulaka z klasy IIId. W XIV Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Zbigniewa Herberta "Herbertiada", który odbył się w Kołobrzegu w dniach 19-20 września 2013r., w konkursie recytatorskim otrzymał najwyższą nagrodę Grand Prix. Recytował wiersz Zbigniewa Herberta „Dlaczego klasycy?”. Nagrodą za wspaniałą recytację były nie tylko statuetka i książki, ale też znacząca nagroda pieniężna  ufundowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i wydawnictwa Znak.
Gratulujemy!

1koldyplom 2