2014/2015

Sukcesy dziennikarskie uczniów XXLO, podopiecznych pani Moniki Barczewskiej-Kuczyńskiej :
XII Wojewódzki Konkurs Dziennikarski „Dziennikarstwo Obywatelskie” (2015 r.)
I miejsce w kategorii artykuł – Maciej Laskowski kl. IIe
I miejsce w kategorii felieton – Patrycja Gładkowska kl. Ia
wyróżnienie w kategorii artykuł – Patrycja Rogowska kl. Id
Gratulacje.

maj 2015

Sukces naszych uczniów w wojewódzkim konkursie wiedzy o Niemczech.
Julia Krystoniak, Rafał Cichocki i Bartosz Uchman zakwalifikowali się do drugiego etapu WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU WIEDZY O NIEMCZECH „Deutsch-Land-Nachbarland” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowanego przez Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego. Gratulujemy.

kwiecień 2015

10 kwietnia 2015 uczeń klasy IIA Wojtek Bącalski zdobył III nagrodę w Konkursie Recytatorskim poświęconym Jackowi Kaczmarskiemu w jedenastą rocznicę śmierci.
Wojtek wystąpił w kategorii poezja śpiewana i akompaniując sobie na gitarze brawurowo wykonał jeden z najtrudniejszych utworów Jacka Kaczmarskiego „ Epitafium dla Włodzimierza Wysockiego”

Laureaci XI Pomorskiego Konkursu Matematycznego:

KATEGORIA 1: KLASY PIERWSZE LICEUM
Szczęsny Wojciech wyróżnienie
KATEGORIA 3: KLASY DRUGIE LICEUM I TRZECIE TECHNIKUM
Janik Tadeusz I miejsce
Żuralski Jakub II miejsce
Przybysz Jaśmina III miejsce
Kielak Kacper wyróżnienie
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

marzec 2015

Uczennice klasy 1 b – Martyna Sawicka i Dominika Grabowska zdobyły 1 miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Filmowym z języka niemieckiego. Zadanie konkursowe polegało na nakręceniu filmu w wersji niemieckojęzycznej pt. „Sport im Leben der Jugendlichen“. Nasza drużyna pod opieką Pani Marty Górnej stworzyła film, który został doceniony za konwencję, nietuzinkowość oraz uchwycenie tematu na różnych płaszczyznach.

dyplom 5

luty 2015

Wyniki ogólnopolskiego konkursu na tłumaczenie wiersza anglojęzycznego

Laureaci konkursu: Miejsce I – Marcelina Juszko (XX LO im. Z Herberta w Gdańsku)
Miejsce II – Weronika Makowska (ZS nr 32 im. K. K. Baczyńskiego w Warszawie)
Miejsce III – Bartłomiej Wasiak (LO im. T. Kościuszki w Gostyninie)
BRAWO!!!

styczeń 2014

Z przyjemnością informujemy, że nasza uczennica Marcelina Juszko zakwalifikowała się do II etapu Olimpiady Języka Angielskiego. Marcelinie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

listopad 2014

Gratulacje dla naszej koleżanki Marceliny Juszko z klasy IIIA za zdobycie stypendium Prezesa Rady Ministrów.