Sukcesy uczniów XX LO

2017/2018

styczeń 2018 

Adrian Brodzik z klasy III b , jako jeden z dwunastu uczniów okręgu gdańskiego, awansował do części doświadczalnej półfinału LXVII Olimpiady Fizycznej. 

Kaja Kędzioł z kl. II d i Kacper Wojciechowski z kl. III d zakwalifikowało się do II etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. 

Michał Szyfelbein z klasy 2 ga zakwalifikował się do FINAŁU Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Geografii.

grudzień 2017

Z przyjemnością informuję, że Katarzyna Ignaczewska z kl. III a oraz William d'Amico-Waguca z kl. II b zakwalifikowali się do etapu okręgowego Olimpiady Języka Francuskiego. Zawody II stopnia odbędą się 12 stycznia. Félicitations et bonne continuation.

Uczennica klasy IIa Michalina Danke otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów. G

Uczeń klasy II B Łukasz Wasilewski zakwalifikował się do etapu okręgowego Olimpiady Informatycznej. 

Gratulujemy uczestniczkom międzyszkolnego konkursu interpretacyjnego poetów europejskich w XV Liceum w Gdańsku. Konkurs odbył się w piątek 8 grudnia. Natalia Madej z klasy III d zajęła 3 miejsce.

Paweł Witek - jego praca została wyróżniona w XII Pomorskim Konkursie Fotograficznym "Morskie impresje". 
W nagrodę Paweł wybierze się w rejs po Zatoce Gdańskiej żaglowcem Generałem Zaruskim.

wrzesień 2017

Uczennica klasy III c Martyna Bławat, została wybrana na Lidera Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu w województwie pomorskim. Tym samym dołączyła do elitarnego grona 16 liderów w całym kraju. Jest to efekt znakomitej prezentacji projektu obywatelskiego, zrealizowanego przez zespół uczniów klasy III c i d z grupy rozszerzonej WOS, podczas ostatniej edycji Finału ANP w Krakowie. Miarę sukcesu odda najlepiej fragment listu Organizatorów Finałów ANP fragment listu

© XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta